POKLONI ZVEZEK

V šolskem letu 2023/24 smo se odločili, da bomo ponovno pristopili k sodelovanju s Slovensko Karitas v okviru katere poteka tudi zbiranje zvezkov. Zvezke zbiramo do konca meseca maja. Hvala za pomoč! Naš namen je krepiti čut za solidarnost, saj vsako dobro delo šteje.

DNEVI DEJAVNOSTI MAJ

ZAKLJUČNA EKSKURZIJA GORENJSKA, 8. RAZRED

Učitelji in učenci 8. razredov smo se 9. 5. 2024 odpravili na Gorenjsko. Povzpeli smo se do slapa Savica. Na poti do slapa smo lahko občudovali naravo, prelep razgled na Bohinjsko dolino ter se naužili svežega zraka. Odpravili smo do Bleda, kjer smo se povzpeli na Blejski grad s prečudovitim razgledom. Nekateri učenci so ujeli priložnost in so se tam fotografirali z bivšim predsednikom države, Borutom Pahorjem. Z gradu smo se sprehodili do Blejskega jezera. Po opravljenem kosilu, smo se odpravili še do rojstne hiše Franceta Prešerna. Ob zanimivi razlagi smo lahko podoživeli takratno življenje, Franceta Prešerna na Gorenjskem. Imeli smo se odlično.

Več vtisov si lahko ogledate v albumu s fotografijami.

Zapisal: Gregor Nemec

SVILOPREJKA NA OBISKU

Izkustveno učenje v petem razredu

Ljudje se v življenju največ naučimo z izkušnjami. Določene razlage, interpretacije in teorije lahko sprejmemo kot pravilne, vendar vanje verjamemo šele, ko mišljenje potrdimo z izkušnjo (Mijoč, 2000).

več…

ŠOLSKA SHEMA
TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK
EKOŠOLA