V soboto, 11. 5. 2024, je potekalo 46. državno srečanje in tekmovanje mladih čebelarjev na OŠ Pivka. Tekmovanja se je udeležilo 500 učencev iz vse Slovenije.

Tekmovanje je potekalo na treh težavnostnih oz. starostnih stopnjah. Tekmovalci so morali pokazati znanje o biologiji in življenju čebel, čebelarskem orodju, opremi in čebelarjevih opravilih, medovitih rastlinah, pomenu opraševanja, čebeljih pridelkih, zgodovini čebelarstva, čebeljih boleznih idr. Namen tekmovanja je bil primerjanje znanja med učenci na področju čebelarstva, vzgoja ljubezni do čebel, varovanja okolja in spoznavanja medsebojne odvisnosti čebela-narava-človek, popularizacija, širjenje in poglabljanje znanja iz čebelarstva in življenja čebel, odkrivanje in spodbujanje nadarjenih za čebelarstvo ter izbira ekipe za udeležbo na mednarodnem tekmovanju mladih čebelarjev.

Našo šolo sta zastopala dva čebelarska krožka: čebelarski krožek na matični šoli in čebelarski krožek na POŠ Bodonci.

Karolina Recek in Lija Gomboši sta dosegli ZLATO PRIZNANJE.

Gral Ajlec in Brin Krpič sta dosegla SREBRNO PRIZNANJE.

Patricija Petrijan, Aljaž Glavač, Tilen Sever in Vid Sever pa so dosegli BRONASTO PRIZNANJE.

Vsem mladim čebelarjem za izkazano znanje iskreno čestitamo.

Zapisala: Alenka Cör