Projekt Naša mala knjižnica je namenjen spodbujanju branja in dviganju bralne pismenosti. Hkrati je namenjen tudi spoznavanju drugih evropskih kultur in skupne evropske dediščine. V projekt bodo v letošnjem šolskem letu, 2023/2024, vključeni učenci od 1. do 3. razreda.

Učenci bodo brali različne knjige ter reševali Ustvarjalnike z nalogami na temo izbranih knjig. Naloge v Ustvarjalnikih bodo zelo zabavne, krepile bodo učenčevo ustvarjalnost in domišljijo, pri tem pa zahtevale tudi podrobnejše branje in opazovanje.

Knjige in Ustvarjalnik so zasnovane v dveh zahtevnostnih stopnjah: za učence v fazi opismenjevanja in za tiste, ki že berejo in pišejo. Učenci bodo brali kakovostne knjige različnih avtorjev iz Slovenije in drugih evropskih držav. Skozi vse šolsko leto jih bodo k aktivnemu branju in ustvarjalnosti dodatno spodbujale še druge zanimive dejavnosti in nagradne naloge.

Spletna stran: nasamalaknjiznica.si