Sobivanje – Društvo za trajnostni razvoj je bilo ustanovljeno z namenom izvajanja splošno koristnih projektov in izobraževanja na področju trajnostnega razvoja. Društvo izvaja projekte na vseh področjih trajnostnega razvoja: okoljskem, socialnem, gospodarskem in kulturnem.

V sklopu programa »Šola sobivanja«, ki združuje projekte vseh navedenih področij in celostno obravnava tematiko trajnostnega razvoja, so za leti 2023 in 2024 pripravljeni naslednji projekti:

• Varno v vrtec in šolo,
  • Spodbujamo prijateljstvo,
  • Ti meni danes, jaz tebi jutri,
  • Živim zdravo,
  • Sobivanje – brezplačna revija za majhne in velike,
  • Pestrost slovenskih voda ali Energetsko znanje za odgovorno

Zaključni dogodek projektov – Festival Sobivanja v šolskem letu 2023/24 bo potekal v petek, 17. maja 2024. Tematika posameznih projektov je podrobneje predstavljena tudi v Sobivanju – reviji za majhne in velike. Pri posamezni poglavjih sodelujemo s strokovnjaki, ki pomagajo vsebino približati otrokom in staršem.