Vabilo na spletno predavanje za starše, ki bo v mesecu aprilu 2025.
V sklopu projekta Kako se počutiš – krepitev duševnega zdravja, UNICEF Slovenija pripravlja tudi vsebine za starše.
15. aprila 2025 ob 17h bomo izvedli tretje brezplačno predavanje za starše z naslovom: »Veselje – naša dota, potreba in poslanstvo.« Predavala bo prof. dr. Andreja Poljanec, Univerza Sigmunda Freuda Dunaj – podružnica Ljubljana. Na predavanje se lahko prijavite na spletni strani (na dnu strani), naknadno pa bomo prek e-mail naslova z vami delili povezavo do delavnice.
PRIJAVA NA SPLETNO IZOBRAŽEVANJE
Osnovna šola Puconci že več let sodeluje v projektu Unicef.
Sodelovali smo v eno letnem projektu P-Odporni mladi Kako se počutiš v okviru katerega je potekal sklop 10-ih delavnic za učence od 1. do 9. razreda, predavanje za starše in predavanje za učitelje.
Na spletni strani šole objavljamo aktualne povezave na brezplačna predavanja za starše, ki so v pomoč pri vzgoji otrok.
Z letošnjim šolskim letom 2024/2025 sta dve naši devetošolki, Ena in Pija sodelovali v fokusni skupini. Svet Evrope bo na podlagi zbranih mnenj mladostnikov za države članice oblikoval smernice za poučevanje spolne vzgoje.
Učenka Pija iz 9. razreda je postala Unicefova ambasadorka. Pripravila je spletno anketo v okviru katere raziskuje razširjenost kajenja med mladimi. Prav tako je na to temo pripravila plakat.Osnovna naloga Junior ambasadorjev in Ambasadorjev mladih je, da ostajajo glasniki in zagovorniki svojih pravic in pravic vseh otrok. Ozaveščajo širšo javnost o situacijah, kjer so pravice otrok kršene, svoje sovrstnike pa spodbujajo k sprejemanju odgovornosti in aktivnem udejstvovanju, ko gre za njihove pravice in dolžnosti.
Projekt Junior ambasador je namenjen otrokom in mladostnikom mlajšim od 18 let, Ambasador mladih pa lahko postanejo mladi do 26. leta starosti.
Že več let v pouk in v razredne ure vnašamo zanimive vsebine, ki jih prejemamo v okviru mesečnih pisem. V okviru mesečnih delavnic učenci spoznavajo vsebine iz priročnika Priročnik za spodbujanje soudeležbe otrok in preprečevanje socialne izključenosti z naslovom Vključimo otroke! Osrednja tema priročnika je izključenost. Namen simulacijskih vaj ter zgodb otrok, ki so doživeli izključenost je, da spodbudimo mlade, da se vživijo v vlogo otrok, ki živijo povsem drugačno življenje kot oni. V delavnice so vključene resnične zgodbe mladih, ki zajemajo zgodbe o izključenosti, rasni diskriminaciji, o rasizmu v športu, o pravici do življenja, o nasilju doma, o otroškem delu, o prijateljstvu in o otrocih v vojni.
Pokukali smo v šolske omarice in spoznali stiske otrok.