Obisk Lipnice

4. decembra 2019 so učenci 7. in 8. razreda, ki obiskujejo IP nemščino, odšli na delovni obisk v Lipnico. Tam so opravili jezikovno delavnico in si ogledali Lipnico.

fotografije

Naša šola se je predstavila na festivalu IZUM 2019

Konec novembra se je na festivalu IZUM – Inovativnost, Znanost in Ustvarjalnost Mladih s stojnico na razstavi ustvarjalnosti Mladi za napredek Pomurja predstavila tudi Osnovna šola Puconci.
Na stojnici smo pod naslovom »Učenje za življenje« predstavili izdelke, ki nastajajo v okviru šolskega eko vrta, ter izdelke in foto utrinke, ki so nastali v okviru dneva koruze. Obiskovalci festivala, ki je potekal  od 26. do 28. novembra v centru Maximus v Murski Soboti, so si na naši stojnici prav tako lahko ogledali raziskovalno nalogo Gor pa doj po Püjcovon varaše, ki je nastala v okviru turističnega podmladka Osnovne šole Puconci, ter raziskovalno nalogo Kak je inda fajn bilou … pa tüdi gnjes gé, v okviru katere so v lanskem šolskem letu raziskovale učenke zgodovinskega krožka.

S predstavljenim smo v kategoriji splošna predstavitev šole dosegli odlično 2. mesto.

Janja Adanič Vratarič, Deborah Davidovski, Iva Kosednar, Mateja Žökš

Erasmus+ TAG Nemčija

V okviru mednarodnega projekta Erasmus+ z naslovom TAG (Mesto iger), v katerega je vključena tudi naša šola, so bili 3 člani projektnega tima od 10. do 15. novembra 2019 na mednarodni izmenjavi v nemškem Monchengladbacu. Tam so skupaj z člani projekta iz Turčije, Grčije, Španije in Nemčije spoznali gostujočo šolo, se srečali z županom ter si ogledali znamenitosti mesta. Tema delovnega srečanja je bila učenje in poučevanje matematike preko igre. Primere dobrih praks bomo vnesli v delo naše šole. Naš projektni tim je tamkajšnje učence seznanil z našo tradicionalno igro Marjanco ter učence naučil nekaj besed v slovenščini, kar so učenci sprejeli z velikim veseljem.

DAN BREZ TELEFONA

NIJZ poziva k vseslovenski akciji

DAN BREZ TELEFONA – DAN ZA DRUŽENJE V ŽIVO

V mesecu novembru, ki je mesec preprečevanja različnih oblik zasvojenosti vabimo, da se vsi Slovenci, ki uporabljajo pametne telefone, takih je bilo leta 2017 med osebami, starimi 16–74 let kar 73 %, za 1 dan ali vsaj nekaj ur odpovedo uporabi telefona in da ta čas preživijo z ljudmi – v pogovoru, skupnih aktivnostih, kot so športne aktivnosti, druženje, sprehodi ali pa čas porabijo za hobije in stvari, ki jih radi počnejo.

več…

Stran 1 od 5812345...102030...Zadnja »
(Skupno 58,721 obiskov, današnjih obiskov 240)