Branje za bralno značko je prostovoljna dejavnost, ki učence spodbuja k branju in dviga bralno kulturo. Cilj te dejavnosti je vzgojiti bralca, ki bo bral vse življenje. Branje za bralno značko se začne 17. septembra in se konča v mesecu aprilu.

Fotografije

Na začetku sodelovanja pri bralni znački so prvošolci prejeli knjigo z naslovom Protideževna juha, avtorice Majde Koren. Ta dan so prvošolci tudi prvič obiskali našo šolsko knjižnico in si
jo ogledali. Pripovedovali so o svojih izkušnjah z obiskovanjem knjižnic in branjem. Za konec srečanja pa so prisluhnili pravljici.

Prvošolcem želimo da bi vsako leto brali knjige za bralno značko in še kakšno več in da bi ob koncu šolanja postali zlati bralci bralne značke.

Simona Horvat, knjižničarka