Na začetku šolskega leta poteka Nacionalni mesec skupnega branja. Geslo skupnega branja je »pokloni čas, polepšaj dan«. Letos je posebna pozornost namenjena medgeneracijskemu branju. Prav zaradi tega smo k sodelovanju povabili našo bivšo vzgojiteljico Marijo Vratarič, ki je prišla v šolo in z učenci 2.razredov centralne šole preživela eno uro druženja v knjižnici.

V tem času jim je prebrala pravljico Zmajček Kokos gre v šolo, katero je rada prebirala učencem, ko je bila še naša sodelavka. Učenci so jo z zanimanjem poslušali. Ker pa čas vedno hitro mine, ji ni uspelo prebrati pravljico do konca. To bo naloga učencev. Že naslednji dan, ko so učenci prišli v knjižnico so knjigo poiskali na polici in si jo tudi izposodili. Prav to pa je bil tudi namen našega druženja.

Knjižničarka Simona Horvat