Oko besede je literarni festival, ki v mesecu septembru poteka v Murski Soboti. Zberejo se pisatelji, ki pišejo za otroke in mlade, literarni strokovnjaki, bibliotekarji, književni pedagogi in založniki.

Na srečanju se podeljuje tudi Večernica, nagrada za najboljše slovensko mladinsko literarno delo, ki je izšlo v minulem letu.

V času festivala šole obiščejo mladinski pisatelji, ki sodelujejo na festivalu.

Našo šolo je obiskala pisateljica Luna J. Šribar. Njen prvi mladinski roman je Grizolda in maček, s katerim je bila nominirana za nagrado Modra ptica 2020.

S pisateljico so se družili šestošolci, v petek, 15.9.2023, v domu Števana Küzmiča. Srečanje je bilo sproščeno in zabavno. Pisateljica nam je pripovedovala kako napiše knjigo, kako se pripravi na pisanje, kako poteka samo pisanje in še druge zanimivosti. Učenci so ji postavljali tudi vprašanja, na katera je z veseljem odgovarjala.

Simona Horvat,

knjižničarka