Letošnje šolsko leto smo v mesecu juniju obiskali Grad, Mursko Soboto in Maribor.
Na dan obiska Krajinskega parka Goričko je bilo slabo vreme in se nismo udeležili terenskega raziskovanja narave. Vseeno smo v gradu Grad izvedeli marsikaj novega o živalih ter rastlinah v gozdu in na travniku. Ogledali smo si tudi notranjost gradu.

V Murski Soboti smo bili na gledališki predstavi Čarovnik iz Oza. Predstava nas je navdušila. Po predstavi smo se odpravili spoznavat znamenitosti mesta. Mesto že dokaj dobro poznamo in všeč nam je. Opazovali smo tudi bolj skrite znamenitosti.

Na zaključno ekskurzijo smo se odpravili v mesto Maribor. Obiskali smo Lutkovni muzej, srečali smo simpatične lutke. Potep po Lentu in starem mestnem jedru je bil zanimiv, a bilo je prevroče. Osvežili in okrepčali smo se v McDonald’su.

Potepati se s sošolci je bilo zelo lepo. Izvedeli in videli smo tudi marsikaj zanimivega in poučnega.
Učiteljice in učenci 4. razredov