V torek, 11. 4. 2023, so petošolce Osnovne šole Puconci obiskale upokojenke Društva Ščipek iz Puconcev.

Prijazne gospe so se odzvale našemu povabilu in nas obiskale že v jutranjih urah. Pokazale so nam nekaj osnovnih vbodov vezenja in nas poučile o pravilnem rokovanju s šiviljsko iglo ter blagom. Na blago so nam pomagale narisati motiv jabolka in nas vodile skozi celotno vezenje motiva. Za motiv jabolka smo se odločili z razlogom, kajti prijavili smo se na mednarodni natečaj, ki ga razpisuje Krajinski park Goričko. Učenci so bili skozi celoten proces vezenja vseskozi motivirani, natančni in ustvarjalni. Z velikim veseljem so prisluhnili gospem ter sprejeli vse njihove nasvete in namige. Tudi upokojenke so bile pozitivno presenečene in navdušene nad učenci, saj so le-ti s tako velikim veseljem vezli in razvijali svoje ročne spretnosti. Medgeneracijsko druženje se je končalo s sladkim slovesom in upanjem na ponovno snidenje.

Zapisali: Nataša Kuhar in Teodora Ošlaj, razredničarki 5. a in 5. b razreda