Z učenci OŠ Puconci bomo sodelovali v projektu »Krokus«, katerega nosilec je Sinagoga v Mariboru, ki želi mlade izobraževati in ozaveščati o holokavstu. V ta namen bodo številni sodelujoči učenci po vsej Sloveniji dobili čebulice rumenega žafrana, ki jih priskrbi irska organizacija za izobraževanje o holokavstu (HETI), kar pomeni, da gre za mednarodni projekt, v katerega so vključene tudi druge države. Učenci OŠ Puconci bodo te dobljene čebulice zasadili v mesecu oktobru ob EKO učilnici.

Žafrani oz. krokusi cvetijo konec januarja in v začetku februarja. Takrat bodo s pomočjo teh rumenih žafranov sodelujoči učenci vse ostale učence šole skušali opominjati na številne žrtve holokavsta med 2. svetovno vojno. Rumene cvetlice spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje pod nacističnim režimom prisiljeni nositi. Cvetenje žafranov sovpada tudi z 27. januarjem, ko obeležujemo mednarodni dan spomina na holokavst. V okviru projekta bodo učenci izvedli dejavnosti, ki ohranjajo spomin na milijon in pol judovskih otrok, ki so umrli med holokavstom.