EKO_ZNAKeko_sola
Spletna stran projekta:

Program Ekošola je mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja, namenjen spodbujanju in večanju ozaveščenosti o trajnostnem razvoju med otroki, učenci in dijaki skozi njihov vzgojni in izobraževalni program ter skozi aktivno udejstvovanje v lokalni skupnosti in širše. Vsako leto najuspešnejšim šolam podeljujemo mednarodna priznanja – zelene zastave. To je tudi edino javno in mednarodno priznanje slovenskim šolam za okoljevarstveno delovanje, skladno z mednarodnimi kriteriji FEE (Foundation for Environmental Education).

CILJI EKOŠOLE:

• vzgoja otroka in mladostnika, da skrb za okolje in naravo postane del življenja,
  • uvajati vzgojo in izobraževanje za okoljsko odgovornost,
  • spodbujati in krepiti kreativnost, inovativnost ter izmenjavo idej,
  • učinkovita raba naravnih virov (voda, odpadki, energija)
  • povezovati okoljska vprašanja z ekonomskimi in socialnimi,
  • razvijati pozitivne medsebojne odnose
  • sodelovati pri preprečevanju in odpravi revščine,
  • vzgajati in izobraževati za zdrav način življenja v zdravem okolju,
  • povezovati ekošole v Sloveniji, EU in širše.

Projekti ekošole, ki jih bomo izvajali v šolskem letu 2023/2024:

• EKO KVIZ,
  • ŠOLSKA VRTILNICA EKOBRANJE ZA EKOŽIVLJENJE,
  • PODNEBNE SPREMEMBE IN BIOTSKA PESTROST ALTERMED,
  • MLADI V SVETU ENERGIJE MLADI POROČEVALCI,
  • LIKOVNI NATEČAJ ZA KREATIVNE IZDELKE VODA – NAŠE BOGASTVO.

Dejavnosti ekošole, ki jih bomo izvajali v šolskem letu 2023/24 bodo zelena straža, ločevanje odpadkov, recikliranje, Učinkovita raba energije – ogled HE, Lokalna prehrana, Čebele in čebelji pridelki, delavnice povezane z okoljskimi vsebinami, praznovanje Dneva Zemlje, razstave, skrb za čisto okolico šole, varčna in učinkovita raba energije, ozaveščanje o trajnostnem razvoju, biotska pestrost domačega kraja.