Ob 100-letnici združitve prekmurskih Slovencev z matičnim narodom so učenci naše šole posneli kratki film, ob ustvarjanju katerega so se zabavali in odkrivali zgodovinska dejstva o letošnjem pomembnem prazniku.

Za to priložnost izbrana šolska filmska zasedba, ki so jo sestavljali Tinkara, Jan, Nejc, Tiano, Petra, Kaja, Anja, Mišel, Larisa in Elena, je v sončnem marčevskem dnevu posnela film, ki preteklost povezuje s sedanjostjo. Skozi zgodbo smo želeli prikazati, kako mlajše generacije doživljajo letošnjo okroglo obletnico združitve prekmurskih Slovencev z matičnim narodom, ob tem pa so se učenci na zabaven in njim bližji način naučili nekaj pomembnih dejstev o samem prazniku.

V film so vključeni tudi plakati učencev devetih razredov, ki so nastali po učni uri zgodovine, namenjeni letošnjemu jubileju. Glasbena podlaga filma, ki so jo ustvarili Matej Kuhar, Valentin Horvat in Sandi Horvat, vabi na Goričko, ustvarjalci filma pa vas vabimo k ogledu le-tega.

Janja Adanič Vratarič