V ponedeljek, 17. februarja, je potekalo 2. šolsko tekmovanje v hitrostnem sestavljanju klasične 3 x 3 Rubikove kocke, ki smo ga na naši šoli organizirali v sodelovanju z gospodom Dušanom Zakelškom iz Rubik kluba Slovenija.

Tekmovanja se je udeležilo devet učencev, med katerimi je imel najboljši čas, 28,66 sekund, Blaž Sever. Blaž je tudi v skupnem seštevku dosegel prvo mesto, in sicer s povprečnim časom 33,98 sekund. Drugo mesto je zasedel Jaka Horvat s povprečjem 36,40 sekund in tretje mesto Jaka Zupančič s povprečnim časom 55,05 sekund.
Prvim trem tekmovalcem bo ob nagradah in priznanjih, ki so jih prejeli na šolskem tekmovanju, Rubik klub Slovenije plačal prijavnino za državno tekmovanje, ki se bo odvijalo v Mariboru.
Vsem sodelujočim na tekmovanju čestitamo za njihovo vztrajnost in spretnost pri sestavljanju Rubikove kocke.

Janja Adanič Vratarič in Nataša Pavšič