Z učenci od 1. do 3. razreda smo izvedli celodnevni , z učenci 4. in 5. razreda pa delni naravoslovni dan na temo KORUZA, ki je letos krasila našo šolsko njivo. Spoznali smo od kod izvira koruza, kako je sestavljena ta rastlina ter njeno hranilno vrednost. Obudili smo ljudske običaje. Na njivi smo se urili v trganju, ličkanju in luščenju. Povezali smo jo po dve in dali sušiti pri eko učilnici. Pripravljali smo tudi slastne jedi ter zbirali recepte. Pripravili smo tudi pokovko ter neizmerno uživali. Iz ličja so nastali čudoviti izdelki, rožice, deklice, dečki, zajčki, omele ter različna likovna dela. Ob koncu smo na šolskem hodniku pripravili skupno razstavo. Hvaležni smo za to čudovito izkušnjo. Nasmehi in zadovoljstvo na fotografijah vam bodo pa največ povedali. Hvala vsem za trud in dobro voljo.

Učiteljica Iva